Azonosító:
Jelszó:

Hagyomány kötelez

A név, a hagyomány kötelez. Ezért is igyekszünk Verőce hírnevét öregbíteni a kulturális rendezvények szervezésével, az idegenforgalom fejlesztésével és a hagyományok ápolásával.
A látnivalók gazdagságára jellemző, hogy felsorolni őket meghaladja e köszöntő terjedelmét.

Az Ybl Miklós által épített támfal és függőkertek, a Gorka Géza Kerámiamúzeum, Géza fejedelem, Keresztelő Szent János, Szent Kristóf, a Honfoglaló harcos és Wass Albert szobra, a Magyarkúti Irma-forrás, a Nagy Lajos király tér szökőkútja mind egy-egy kis csodája életünknek.

Honfoglaló magyarok

A rómaiak hídfőállást és őrtornyot építettek a falu határában a Duna parton. A honfoglaló magyarok is hamar birtokba vehették a területet, mert Anonymus Gesta Hungarorumában leírja, hogy:..."Árpád vezér és övéi: a Duna partján mentek, majd átkelve Verőce vizén, tábort ütöttek az Ipoly folyó mellett"... E hely egyszerre tartalmazza mindazt a szépséget (hegyet, völgyet, folyót, erdőt) amit a természet adhat. Talán ezért is választotta lakóhelyéül az ősember, a rómaiak, a honfoglalók, majd később reformkori és a millenniumot ünneplő polgárság.

Művelődési Ház programjai

Verőce, Árpád u. 20 Tel: 06-27-350-009
Információ:www. veroce.hu
email: muvelodesihaz@veroce.hu


A Verőcei Művelődési Ház nyitvatartási rendje:

hétfő: 9:00 -19:00 óra
kedd: 9:00 - 19:00 óra
Szerda: 9:00 - 19:00 óra
csütörtök: 12:00 - 19:00 óra
Pénte: 9:00 - 12:00 óra

A nyitvatartás rendje a rendezvények függvényében alakulhat.

A Verőcei Művelődési Ház programajánlata 2018. május

Május 4. péntek 19 óra - Világjárók klubja: A sárgaruhás lány kalandjai- Bepillantás Indonéziában
A sárga ruhás lány, azaz Harmincz Rita változtatni szeretett volna korábbi életén. Ki akarta próbálni, milyen
kiszakadni a társadalom elvárásai alól és barangolni a világban. Eladta a lakását, felmonodott a munkahelyén és elindult világgá...
Az előadásra a belépés díjtalan.


Május 5. szombat - 6.00-15.00 óráig Majális a Csattogó-völgyben- családi program
Mary István Horgászverseny nevezés 5.30-tól, nevezési díj felnőtt:1000Ft/Fő, gyerek: díjtalan (csak szülői felügyelettel)
9.15-9.30 Májusfa díszítés
9.30-9.40 Torony SE- karate bemutató
9.40-10.30 Táncelőadások: Őszikék, Kabócák, Kistücskök, Csattogók, Dancer Shandow
10.00-13.00 Kispályás focikapu 5+1 fős csapatoknak, több kiscsoportban, nevezés 8.30-9.00 óráig
10.00-14.00 Kézműves foglalkozások az esőházaknál, arcfestés
10.00-14.00 Lovaglás, ugrálóvár, kirakodóvásár
11.00 az Aranyalma páros meseelőadása-Mátyás király bojtárja
12.00-13.00 Tojásdobáló verseny, lepényevés, zsákban futás, kötélhúzás
13.00-14.00 Borkóstoló az étteremnél
13.00 Vadászkutya bemutató
11.00-15.00 Buborékgömb, íjászat, tollaslabdázás, strandröplabda, óriásjátékok: twister, csocsó, marokkó, óriáskép festés
Fürdési lehetőség a szabadtéri medencében díjtalanul! Kalandpálya, pónilovaglás, lovaskocsizás 300Ft/fő.
Ebéd: 4 féle egytálétel 1000Ft-ért, gulyásleves 500 Ft-ért vásárolható a helyszínen.



Május 11. szombat 18 óra - "Szavak helyett" Lukács Andrea képzőművészeti kiállítása
A kiállítást megnyitja: Dorogi Andrea, a Valdor Art művészeti rajziskola alapítója, Beszélgető partner: Nagy Gergely Milán, televíziós újságíró, főszerkesztő, Közreműködik: Muhi András és zenekara.
A kiállítás 2018.május 31-ig tekinthető meg.

Május 12. szombat Családi délelőtt
9.00.-11.00 Kézműves foglalkozás- agyagozás Sáfár Viktória kerámikussal,
részvételi díj: 1000Ft/fő
11.00-12.00 Az Aranyalma páros meseelőadása gyerekeknek, Piros Pünkösd Napján- Egyszer volt, hol nem volt egy pöttön kis legényke, akinek szívében akkora erő lakozott, hogy fittyet hányva a csúfolódókra, kiállta az összes próbát és pünkösdi királyként elnyerhette a választottja kezét. Részvételi díj: 500Ft/Fő
Május 12. szombat 15 óra "Madarak és fák napja" a Gora Kerámia Kör szervezésében



Május 25. péntek 19 óra "Mátyás király emlékezete" Gondos Béla előadása Közreműködik: Dobay Márta színjátéktér és az Aranyalma páros

Május 26. szombat 9-14.00 Gyereknap az óvoda és Iskola udvarán
A Géza Fejedelem Református Óvoda, Iskola és Bölcsöde és a Szülői Munkaközösségek együttműködésével szervezett közös program

Június 2. Duna-party családi nap
9.30-10.00 "Cseri-csere" üveggyűjtő játék,gyűjtsd a vödörbe törött üvegdarabokat, becseréljük cseresznyére a Verőcéért Alapítvány segítségével.
10.00 Lúdas Matyi- mesejáték gyerekeknek a Dobay Márti Színjátéktér előadásában
10.40-12.00 Arcfestés, kézműves foglalkozások gyerekeknek
10.00-15.00 Sárkányhajó túra Dunabogdányba- piknik, fürdőzés... részvételi díj: 1000Ft/fő, gyerekeknek 500Ft/fő. A programra előzetesen kell jelentkezni a Verőcei Művelődési Házban!
16.00-19.00 Arcfestés, kézműves foglalkozások gyerekeknek
16.00-19.00 Strandjátékok, speedminton, petanque, vizibomba csata, vetélkedők kicsiknek és nagyoknak.
16.00-18.00 Sárkényhajózás, kipróbálása- díjtalan!
16.00-18.00 Motorcsónakázás gyerekeknek- díjtalan!
19.00 Verőcei néptánc csoportok előadásai- Öszikék, Kistücsök, Kabóca, Csattogók, Régi kabócák
20.00 Botrány a Strand hotelben- Dobay Márti színjátéktér előadása Rejtő Jenő bohózatának átirata
21.00 Lampionos csónakfelvonulás és tábortűz
21.10-24.00 Strandbuli a "One block" együttes közreműködésével

A Művelődési Ház állandó programjai

Hétfő

8.30-10.30 2.emelet Jóga vezeti: Dr. Bükki Tamás
9.30-10.30 színház Zenebölcső vezeti: Gebri Bernadett
10.30-12.00 2.emelet Baba-mama klub
16.00-18.00 1.emelet Nyugdíjas klub vezeti: Mózes Gáborné
16.00-17.00 színház Dancer Shadows I. tánc vezeti: Rák Orsolya
16.00-17.00 színház Dancer Shadows II. tánc vezeti: Rák Orsolya
17.00-18.30 pince Kerámia szakkör vezeti:Szabóné Sáfár Viktória
18.00-20.00 2.emelet Rajz szakkör vezeti:Jankovics János
18.15-19.45 1. emelet Női torna vezeti:Zirig Emese
18.30-19.30 színház Alakformáló aerobic vezeti: Bagyinszki Anikó

Kedd

8.30-10.00 színház Pilates vezeti:Magyar Edit
9.00-10.00 2.emelet Anya-gyerek jóga vezeti:Báthory Zsófia
10.30-11.15 2.emelet Anya-gyerek jóga vezeti: Báthory Zsófia
15.30-17.00 Internet Fejlesztő foglalkozás vezeti: Károlyi Zsuzsanna
15.30-17.00 1.emelet Varrókör vezeti: Lázár Dóra
15.30-17.00 színház Gyermek színjátszókör vezeti:Dobay Márta
16.00-17.00 2.emelet Ovis jóga móka vezeti:Márcza Marietta
17.30-19.00 2.emelet Senior torna vezeti: Bubik Csaba
18.00-19.30 színház Pilates vezeti: Magyar Edit
16.00-17.30 pince Kézműves szakkör, fafaragás vezeti:Csiki Lóránt

Szerda


9.00-10.30 2. emelet Női jóga vezeti:Erdős Ágnes
10.00-12.00 1. emelet Magánének oktatás vezeti: Pallagi Judit
12.00-16.00 színház Őszikék táncegyüttes próbája vezeti: Kakas Éva
14.00-19.00 1. emelet Magánének oktatás vezeti: Pallagi Judit
16.30-17.15 színház Kistücsök gyermek néptánc óvodás vezeti: Daragó Éva
17.00-18.00 2.emelet Alakformáló torna vezeti:Miksó Anna
17.15-18.15 színház Capuera vezeti:Szabó Emese
16.45-18.00 pince Horgoló szakkör vezeti: Csiri néni
18.30-20.30 1.emelet Cantus Beatus kórus próbája vezeti:Verbay Zsolt

Csütörtök


13.00-19.00 I.emelet Magánzene oktatás vezeti: Chmelik Imre
16.00-17.00 színház Kiskabóca néptánc vezeti: Daróczyné B. Barbara
16.30-18.00 pince Nagykabóca néptánc vezeti: Daróczyné B. Barbara, Mucza Péter, Daragó Éva
16.30-18.30 színház Nagykabóca néptánc vezeti: Daróczyné B. Barbara, Mucza Péter, Daragó Éva
18.30-20.00 2.emelet Jóga vezeti: Dr. Bükki Tamás
18.00-20.00 pince Citera szakkör vezeti: Országh Vanda

Péntek

8.00-9.30 2.emelet Női jóga vezeti:Erdős Ágnes
9.00-10.00 1.emelet ayurvédikus babamasszázs vezeti: Almási Zsófia
16.00-20.00 pince kosárfonó szakkör okt.13. vezeti:Horváth Kata
18.00-20.00 1. emelet Gyermekfelügyelet – Csattogók gyerekei
18.00-20.00 színház Verőcei Csattogók néptánccsoport próbája vezeti: Kovács Henrik
18.00-20.00 Pince Borbarát kör összejövetele minden hónap első péntekjén