Azonosító:
Jelszó:

Hagyomány kötelez

A név, a hagyomány kötelez. Ezért is igyekszünk Verőce hírnevét öregbíteni a kulturális rendezvények szervezésével, az idegenforgalom fejlesztésével és a hagyományok ápolásával.
A látnivalók gazdagságára jellemző, hogy felsorolni őket meghaladja e köszöntő terjedelmét.

Az Ybl Miklós által épített támfal és függőkertek, a Gorka Géza Kerámiamúzeum, Géza fejedelem, Keresztelő Szent János, Szent Kristóf, a Honfoglaló harcos és Wass Albert szobra, a Magyarkúti Irma-forrás, a Nagy Lajos király tér szökőkútja mind egy-egy kis csodája életünknek.

Honfoglaló magyarok

A rómaiak hídfőállást és őrtornyot építettek a falu határában a Duna parton. A honfoglaló magyarok is hamar birtokba vehették a területet, mert Anonymus Gesta Hungarorumában leírja, hogy:..."Árpád vezér és övéi: a Duna partján mentek, majd átkelve Verőce vizén, tábort ütöttek az Ipoly folyó mellett"... E hely egyszerre tartalmazza mindazt a szépséget (hegyet, völgyet, folyót, erdőt) amit a természet adhat. Talán ezért is választotta lakóhelyéül az ősember, a rómaiak, a honfoglalók, majd később reformkori és a millenniumot ünneplő polgárság.

Művelődési Ház programjai

Verőce, Árpád u. 20 Tel: 06-27-350-009
Információ:www. veroce.hu
email: muvelodesihaz@veroce.hu


A Verőcei Művelődési Ház nyitvatartási rendje:

hétfő: 9:00 -19:00 óra
kedd: 9:00 - 19:00 óra
Szerda: 9:00 - 19:00 óra
csütörtök: 12:00 - 19:00 óra
Pénte: 9:00 - 12:00 óra

A nyitvatartás rendje a rendezvények függvényében alakulhat.

A Verőcei Művelődési Ház programajánlata 2017. augusztus

• 2017. július31-augusztus1. A Tóth Aladár Operastúdió zenei kurzusa

• 2017. július 31- augusztus 4.-ig a Művelődési Ház zárva tart.

• 2017. augusztus 5. szombat Duna-parti családi nap a verőcei strandon
  • 10.00 óra Lúdas Matyi- meseelőadás gyerekeknek a Dobay Márti színjátéktér előadásában
  • 10-12 óra motorcsónakázás gyerekeknek, arcfestés, csillámtetoválás, kézműves foglalkozások, homokvár építés
  • 11.00-12.00 óra szilva –csere, üveggyűjtő akció, gyűjts üvegdarabokat a parton, a Verőcéért Alapítvány becseréli szilvára
  • 10-19 óra vízifoci, dombcsúszda, sárkányhajózás, strandröplabda
  • 16-19 óra vízibomba csata, dunakavics és dinnyeevő verseny, vicces vizes játékok
  • 18.15 óra Alakformáló aerobic Bagyinszki Anikóval
  • 19.00 óra Háromlábas futóverseny a strand körül– fuss a pároddal összekötve fődíj: 20 gombóc fagyi !
  • 19.00-20.30 óra One block együttes koncertje
  • 21.00-01.00 óra retro diszkó a Zöld Disznó Bisztró szervezésében dj. Schupival
  • A programokra a belépés díjtalan! Rendező: Verőcei Művelődési Ház
  • Támogató: Verőcéért Alapítvány, Vén Duna Cukrászda, Zöld Disznó Bisztró
• 2017. augusztus 9. szerda 15-18-ig véradás

• 2017. augusztus 19. szombat művelődési ház 10 óra Nyakigláb, csupaháj, málészáj a Maszk bábszínház óriásbábos előadása gyerekeknek

Duna-part strand, vízi színpad
  • 18 óra Ünnepi megemlékezés államalapító Szent István király tiszteletére, az új kenyér áldása és megszegése
  • 20.00 óra a Dunakanyar Fúvósegyüttes előadása,
  • 20.45 óra Lampionos csónakfelvonulás, Tábortűz, Tűzijáték
  • 21.00 óra Zenevonat- szuperkoncert az LGT sztárjaival, Fellépő művészek: Karácsony János,Solti János,Veres Mónika Nika,Heincz Gábor Biga, Abrakazabra zenekar
  • utána strandbuli Dj. Balázzsal

A Művelődési Ház állandó programjai

Hétfő
8.30-10.30 2.emelet Jóga vezeti: Dr. Bükki Tamás
9.30-11.00 színház Baba-mama klub vezeti: Demjén Anna védőnő
15.30-16.30 2.emelet Női Torna vezeti: Veligdán Csaba
16.00-17.30 1.emelet Nyugdíjasok klubja vezeti: Mózes Gáborné
16.00-17.00 színház Dancer Shadows tánccsoport I. óvodás vezeti:Rák Orsolya
17.00-18.00 színház Dancer Shadows tánccsoport II. iskolás vezeti:Rák Orsolya
18.15-19.45 színház Női torna vezeti:Zirig Emese
18.00-20.00 2.emelet Rajz szakkör vezeti:Jankovics János


Kedd
8.30-10.00 színház Pilates vezeti:Magyar Edit
9.00-11.00 1.emelet Varró szakkör vezeti:Lázár Dóra
9.30-10.30 2.emelet Gyerekmasszázs vezeti:Almássy Zsófia
10.30-11.30 2. emelet Babamasszázs vezeti:Almássy Zsófia
10.00-11.00 2.emelet Anya-gyerek jóga vezeti:Báthory Zsófia
10.30-11.15 színház Baba zene vezeti:Mérei Anita
16.00-17.00 I.. emelet Rajzszakkör gyerekeknek vezeti: Károlyi Zsuzsanna
18.00-19.30 színház Pilates vezeti: Magyar Edit

Szerda
9.00-10.30 2. emelet Mama jóga vezeti:Erdős Ágnes
9.00-10.00 1. emelet Magánének oktatás vezeti: Pallagi Judit
12.00-16.00 színház Őszikék táncegyüttes próbája vezeti: Kakas Éva
14.00-18.00 1. emelet Magán énekoktatás vezeti:Pallagi Judit
16.45-17.45 színház Kistücsök gyermek néptánc óvodás vezeti: Daragó Éva
17.00-18.00 II.emelet Horgoló szakkör vezeti: Csiri néni
18.30-20.30 2.emelet Csikung vezeti: Fuchs Krisztina
18.30-20.00 1.emelet Cantus Beatus kórus próbája vezeti:Verbay Zsolt



Csütörtök
10.00-12.00 1. emelet Nemezelő szakkör I. (kéthetente) vezeti: Grisanceva Szvetlana
15.00-17.00 1.emelet Varró szakkör vezeti:Lázár Dóra
16.00-17.00 színház Kiskabóca néptánc vezeti: Daróczyné B. Barbara
17.00-19.00 1. emelet Nemezelő szakkör II. (kéthetente) vezeti: Grisanceva Szvetlana
16.30-18.00 pince Nagykabóca néptánc vezeti: Daróczyné B. Barbara, Mucza Péter, Daragó Éva
16.30-18.00 színház Nagykabóca néptánc vezeti: Daróczyné B. Barbara, Mucza Péter, Daragó Éva
18.00-19.30 2.emelet Jóga vezeti: Dr. Bükki Tamás
18.00-20.00 pince Citera szakkör /kéthetente/ vezeti: Tányéros József

Péntek
9.00-10.30 2.emelet jóga vezeti:Erdős Ágnes
18.00-20.00 1. emelet Gyermekfelügyelet – Csattogók gyerekei
18.00-20.00 színház Verőcei Csattogók néptánccsoport próbája/ kéthetente/ vezeti: Kovács Henrik
18.00-20.00 Pince Borbarát kör összejövetele minden hónap első péntekjén

Vasárnap
17.00-18.00 színház Salsa klub vezeti: Igar Tibor